
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 500 µm |
| Thickness | 0.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 11 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 5 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Inverter |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Gates | 1 |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Inverting |
| Logic Family | LVC |
| Logic Level - Low | 0.39 V to 1.87 V |
| Logic Level - High | 1.16 V to 3.33 V |
Stock: 2597
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23169
Ext.Price$0.23169
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23169 | $0.23169 |
| 10 | $0.16244 | $1.62440 |
| 50 | $0.14191 | $7.09550 |
| 100 | $0.12397 | $12.39700 |
| 500 | $0.10857 | $54.28500 |
| 1000 | $0.10430 | $104.30000 |
| 3000 | $0.09832 | $294.96000 |
| 5000 | $0.09404 | $470.20000 |
